Turkish English

Sinyal Lambaları ve Butonlar

L-mark - Müşteriye özel lazer etiketleme kolaylığı

ABB’ye özel yeni lazer etiketleme sistemi tüm buton serisi üzerine lazer baskı yapabilme imkanı sağlarken, müşterilerin farklı beklentilerini karşılamaktadır.Bu sistemde ‘’L-mark’’ internet sitesi üzerinden istenen ürün seçilir ve üzerine lazer ile basılacak yazı veya sembol tasarlandıktan sonra ayrı bir sipariş kodu elde edilir.Daha sonraki siparişlerde de kullanılabilmesi açısından sistemde saklanan bu kod ile sipariş açılır.

5 adımda yaratıcı ve kolay sipariş

http://bolservices.it.abb.com/pilot-devices web adresine giriş yapılır.
1. Tip veya kod yazılarak istenen ürün belirlenir.
2. Yazı ve sembol seçeneklerinden uygun olan seçilir
3. Tercih edilen etiketleme şablonu seçilir
4. ISO 7000 kütüphanesini de içeren 3000 sembol arasından istenen sembol seçilir.
5. Sistem tarafından üretilen referans numarası ve sipariş kodu ile sipariş edilir. Örnek: ( Sipariş Kodu: 1SFA61130L1101, Tip Kodu: MPD1-11R-L, Referans Numarası: MUE979 )

Kontak silme ve temizleme özelliği

Tüm kompakt ve modüler butonlarda özel tasarım silme özelliğine sahip kendini temizleyen kontaklar bulunmaktadır.Bu özellik sayesinde her açıp kapama sırasında kontaklar birbiri üzerinde kayarak yüzeylerini temizler.Böylelikle temiz bir kontak yüzeyi sağlanarak uzun ömürlü bir kullanım sağlanır.

Hızlı ve kolay bağlantı

Tüm ABB buton ve sinyal lambalarının montajı ve bağlantısı çok kolaydır. Modüler dizayn pazardaki en kolay ve hızlı montaja imkan tanır.

IP67

Tüm kompakt seri ve modüler serinin bir kısmı IP67 koruma sınıfına sahiptir. Bu nedenle ürünler yaklaşık olarak 30 dakika boyunca suyun 1m altında dayanım gösterebilecek su geçirmezlik özelliğine sahip olmaktadırlar. IP67 sınıfı tüm ürünlerimiz su geçirmez uygulamalar için ideal çözüm olarak tercih edilmektedirler.

IP69K

Buton ve sinyal lambalarına ait IP69K testleri ilk başlarda çöp toplama araçları, çimento mikserleri vb. gibi karayolu araçları için yapılmakla birlikte daha sonraları endüstriyel alanlarda da talep edilmeye başlanmıştır. Tüm kompakt seri ve modüler serinin belirli bir kısmı IP69K koruma sınıfı onayına sahiptir. Bu standart gereği 80°C sıcaklıkta, 15l/dakika - 100 bar’lık yüksek basınçlı suya maruz kalan bir ürünün dayanım göstermesi gerekmektedir. Ayrıca testler sırasında yüksek basınçlı su 10 cm mesafeden 0°, 30°, 60°, 90° açılar ile ve her açı için 40 saniye süreyle uygulanmaktadır.

ACİL DURUDURMA BUTONLARI

ABB ile çözüm üretin
Sistemdeki tüm ekipmanları ve personeli korumak için en uygun acil durdurma butonunu seçmek çok önemlidir. ABB, IEC 60947-5-5 standartlarını karşılayan çok geniş bir acil durduma butonu ürün ailesine sahiptir.

En iyi ürün ödülü

Acil durdurma ürün serimiz ünlü P&A dergisinin okuyucularının oyları ile ‘’Koruma ve Güvenlik’’ kategorisinde ‘’En iyi ürün’’ ödülünü almıştır.

Modüler seri

Modüler ürün serisi, çok esnek kombinasyonlara imkan tanıyan buton ve sinyal lambası kafaları, gövde, kontak blokları ve aksesuarlara sahiptir. En son dizayn ile birlikte gelen yeşil renkli şerit acil durdurma butonunun konumu ile ilgili görsel uyarı vermektedir.

Kompakt seri

Kompakt seri tek bir üründe birçok fonksiyonu beraberinde sunmaktadır. Aksesuarlar

• Acil durdurma butonu koruyucuları
• Kumanda kutuları
• Etiket plakaları

Pdf Katolog İçin Tıklayın

aa