Turkish English

Soft Starter

Mekanik ve elektriksel problemler için ideal çözüm

Endüstride fan, kırıcı, pompa, konveyör, mikser gibi bir çok uygulamanın kalbi olan AC motorlar tüm dünyada kullanım alanlarına göre istenmeyen ani tork ve akım yükselmelerine sebep olmaktadırlar. Bu zorlamalar motorlar ve sistemler üzerinde çeşitli hasarlar ile istenmeyen etkiler meydana getirmektedir. Bunlar:

• Direkt ve yıldız-üçgen yolverme uygulamalarında ani akım ve gerilim yükselmelerine bağlı elektriksel problemler meydana gelebilir. Bu tarz istenmeyen etkiler şebeke üzerinde aşırı yüklenmelere sebep olabileceği gibi şebekeden beslenen diğer cihazları ve sistemleri de etkileyebilir.

• Motorlar ve onlara bağlı tüm ekipmanları etkileyebilecek mekanik sorunlar oluşabilir ve bu durum ortaya çıkan servis ihtiyacına bağlı olarak zaman ve maliyet kaybına neden olur.

• Konveyör gibi üzerinde ürün taşıyan sistemlerde ürünlere zarar verebilecek operasyonel problemler çıkabilir.

• Boru hatlarında basınç dalgalanmaları ve koç darbesine neden olabilecek etkiler oluşabilir. Yaşanabilecek birçok problem servis maliyetleri oluşturmakla beraber daha da önemlisi ciddi bir üretim kaybına neden olabilmektedir. Söz konusu tüm sorunlar için en uygun ve ideal çözüm PSR, PSE ve PST(B) serisi yumuşak yolverici kullanmaktır. ABB yumuşak yolvericiler ile sistemler mekanik ve elektriksel olarak güvence altında tutulurken sorunsuz yolverme çözümleri sunulmaktadır.

PSR - Kompakt seri, 3 - 105A

PSR serisi, tüm yumuşak yolverici serileri arasında en kompakt seri olmakla birlikte sahip olduğu küçük boyutları ile optimum yolverme çözümleri sunmaktadır. PSR yumuşak yolverici ve motor koruma şalteri kombinasyonu, yıldız-üçgen yolverme gibi geleneksel çözümler yerine daha kompakt tasarımlara olanak tanımaktadır. Dahili by-pass kontakları enerji tasarrufu ile birlikte bağlantı kolaylığı sağlarken tüm ayarlar sadece üç adet potansiyometre ile yapılabilmektedir. Optimize edilmiş yolverme karakteristikleri tüm uygulamalarda sorunsuz, yumuşak bir yolverme ve durdurma sağlamaktadır.

PSE – Fonksiyonel seri, 18 - 370A

PSE serisi yumuşak yolvericiler motorlarınız için dahili elektronik aşırı yük koruma özelliği ve pompa sistemlerinin mükemmel kontrolunu sağlayan tork kontrol fonksiyonu ile dünyanın ilk kompakt yumuşak yolvericisidir. Gelişmiş fonksiyonellik sunan birçok dahili özelliğin kompakt tasarım ile birleştiği yeni PSE serisi esnek ve verimli yolverme çözümleri sunmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan aydınlatmalı ekran ve dört butonlu tuş takımı tüm fonksiyonlar ve ayarlar için kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca yolverme ve sürekli çalışma sırasında istenen tüm bilgiler ekran üzerinden takip edilebilmektedir.

PST(B) – Gelişmiş seri, 30 - 1050 A

Hayal edebileceğiniz tüm fonksiyonları bir arada sunan PST(B) tüm seriler arasında en gelişmiş özelliklere sahip olan yumuşak yolverici serisidir. Gelişmiş motor koruma özellikleri ile sorunsuz motor kontrolu sağlayan PST(B) ön uyarı özelliği ile motorları istenmeyen durmalara karşı korumaktadır. Tork kontrol fonksiyonu dünya çapında bilinen birçok pompa üreticisi ile birlikte geliştirilip test edilmiş olup basınç dalgalanmaları ve koç darbesi gibi istenmeyen etkileri ortadan kaldırarak mümkün olabilecek en uygun durdurma karakteristiğini sunar.

Pdf Katalog İçin Tıklayın.

aa