Turkish English

Tmax Kompakt Şalterler

Tmax anma akımı 3200A’e kadar olan tüm tesis ihtiyaçlarınızda, bugüne kadar bulamadığınız çözümleri sağlamaktadır. Tmax devre kesiciler yedi modele ayrılmaktadır: T1, T2, T3, T4, T5, T6, T7, T8. T1 modelinde 160A anma akımı ve 415VAC çalıșma geriliminde, 36 kA kesme kapasitesine ulașmak mümkündür.

Bu değere ulașılmasında iki neden var; yeni dizayn ark çemberi ve onun yapıldığı ark söndürme zamanını kısaltan malzeme. T2 modeli ile birlikte elektronik açtırma ünitesinin getirdiği kolaylıkları bulacaksınız. Elektronik açtırma ünitesi için iki model mevcuttur: PR221DS-LS ve PS221DS-I. PR221DSLS modelinde termik eșiği 4A-160A arasında ayarlanabilir. Ayrıca kısa devre altında ani açma veya zaman gecikmeyle açma seçeneği, uygulamalar için seçicilik koordinasyonunu gerçekleștirir. T2 modelinde 160 A anma akımı ve 415VAC çalıșma gerilimi için, kesme kapasitesinde 85kA değeri bașarılmıștır. T3 modeli ile birlikte, ilk defa 250A anma akımı ve 415V çalıșma gerilimi için 50kA kesme kapasitesine sahip devre kesici DIN rayına monte edilebilir.

Uygulamada zamandan ve yerden tasarruf sağlayan bu özellik, 250A devre kesicinin 70 mm derinliğe sahip olması ile sağlanmaktadır. Diğer bir avantaj ise, T3 modelinin standart 250A devre kesicilere göre iki boy daha küçük olmasıdır. T4-5-6 modelleri ile birlikte ilk defa bu boyutlarda (en=105mm, boy=205mm yük=103,5mm) bir devre kesicide 250A anma akımında lcu=200kA, 415VAC değerine ulașılmıștır. T4-5-6 serisi devre kesiciler için imal edilen termik manyetik ve elektonik açtırma üniteleri birbirleriyle değiștirilebilir. Yeni elektronik açtırma ünitelerinin en belirgin özelliği ise, ayar eșiklerinin daha hassas ayarlanması ile ideal koruma sağlanmasıdır. Dahili Modbus RTU protokolüne sahip PR222DS/PD açtırma üniteli T4-5 devre kesiciler otomasyon sistemlerine kolayca entegrasyonu gerçekler.

T7 devre kesiciler, hem sabit hem de çekmeceli versiyonlarının, dikey veya yatay pozisyonda yerleșimi ile pano montajları için sınırsız özgürlük sağlar. ABB patentli aksesuarlar ile devre kesici içinde kablo bağlantısı yoktur. İlgili aksesuarlar, yuvalarına takılır ve harici bağlantı yaylı klemensler üzerinden kolayca yapılır. Yeni geliștirilen kablolu mekanik kilit ile T7 devre kesici, Emax açık tip devre kesicilerle birlikte enversör sistemlerde kullanılabilir.

T7 1250 A anma akımında, bu boyutta bir devre kesici için gerçek anlamda, ilk akım limitasyona sahip devre kesicidir. T7 açtırma üniteleri gelișmiș koruma fonksiyonları yanında, izleme ve haberleșme gibi servis sürekliliği sağlayan özelliklere sahiptir. Tmax serisinin son modeli olan T8; 3200A’e kadar anma akımına, 130 kA’e ulașan kesme kapasitesi ve motor dahil, tam aksesuar serisi ile size uygulamalarınız için aradığınız tam özgürlüğü sunmaktadır.  

Pdf Katalog İçin Tıklayın.

aa